Share to Facebook 
Share to Twitter 
Share to Linkedin 
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu

Vijesti iz regije

BICRO i Brodarski institut surađuju na projektu anaerobne digestije E-mail
Autor Leo Jerkić   
Ponedjeljak, 04 Travanj 2011 18:41

BICRO i Brodarski institut potpisali su 30. ožujka ugovor kojim će se financirati pokretanje Centra kompetencije za eko tehnologije.

Radi se o istraživačko-razvojnom centru koji je orijentiran na implementaciju napredne tehnologije obrade otpada i biomase procesom anaerobne digestiej (AD) s ciljem rješavanja problema zbrinjavanja organskog otpada te proizvodnje ekološki prihvatljivog bioplina. BICRO će uložiti u projekt oko 7 milijuna kuna (više od 43% ukupnih troškova projekta) a Brodarski institut će sufinancirati oko 30% sredstava, dok će se ostatak financirati iz prihoda Centra. Cijeli projekt će koštati oko 16,4 milijuna kuna.


Slika: Spremnik za bioplin, izvor: www.sln.co.uk

Anaerobna digestija je proces u kojem se organski materijal bez pristupa kisika fermentira te dobijamo bioplin koji se može iskoristiti za dobivanje toplinske i električne energije. Sam cilj Centra je omogućiti istraživanja koja se inače ne bi provodila, a koja se tiču zbrinjavanja organskog otpada i proizvodnje bioplina.

Izvor: www.bicro.hr

Tags:     bicro      brodarski institut      eko tehnologija      bioplin      anaerobna digestija
 

Dodajte svoj komentar

Vaše ime:
Vaš e-mail:
Naslov:
Komentar:
  Verifikacijska riječ. Samo mala slova bez razmaka.
Verifikacija:

Obnovljivi izvori energije za početnike

OIE u regiji

Nove tehnologije

Nova energetika

Zadnje vijesti

Želite li više koristiti obnovljive izvore energije?